Zonguldak haberleri! Kdz. Ereğli’de ‘3. Açık Su Yüzme Yarışları’ Düzenlendi

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen ve içlerinde eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen‘in de bulunmuş olduğu 400 sporcu, Kdz. Ereğli‘de ‘3. Açık Su Yüzme Yarışları’nda kulaç attı.

Kdz. Ereğli Belediyesi; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü işbirliğinde düzenlenen ‘3. Internasyonal Açık Su Yüzme Yarışları’na ev sahipliği yapmış oldu. Amfi Tiyatro alanı liman içinde meydana getirilen yarışlara, bin 500 ve 3 bin metreden sonrasında bu yıl 5 bin metre de eklendi. Üç ayrı parkurdaki yüzme yarışmasına, Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen ve aralarında ulusal sporcuların da bulunmuş olduğu 400 sporcu ile Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen katıldı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özer’in düdüğüyle başlamış olan yarışlarda; kadın-erkek, veteran ve engelli kategorilerinde 400 sporcu, 3 ayrı parkurda kulaç atarak yarışları tamamladı.

Kdz. Ereğli’deki yüzme yarışlarını değerlendiren Kürşad Tüzmen, yine Ereğli’de olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Kdz. Ereğli yarışlarında dostlar bana sürpriz yaptılar. 3 bin metrede yüzeceğimi sanıyordum fakat 5 bin metre yazmışlar bana. Bu parkuru da tamamladık. Kdz. Ereğli’nin tarihini, kültürünü, son aşama misafirperver insanlarını yine görmekten mutlu oldum. Ben burada Kdz. Ereğli Belediye Başkanımıza ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Güzel bir etkinlik oldu. Arkadaşlarımız da fazlaca mutlu. Alın teri döken her insana teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık da ülkenin değişik bölgelerinden gelen yüzücülere ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını paylaştı. Yarışma sonunda, 400 sporcuya katılım madalyaları verilirken; bin 500, 3 bin ve 5 bin  metrede dereceye girenler, yaşlarına nazaran 13 ayrı kategoride ödüllendirildi.

Kürşad Tüzmen Ereğli su Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.