Yüksek Öğretim Kurulu, KPSS’deki skandal iddiayla ilgili araştırma başlattı

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Kabiliyet-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavıyla ilgili bir yayınevinin tecrübe etme testlerindeki sorularla aynı olduğu iddiası gündemden düşmüyor. Mevzuya ilişkin Devlet Denetleme Kurulu’nun araştırma başlatmasının peşinden bir kamu kurumu da harekete geçti.

KPSS ile alakalı skandal iddialar üstüne Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar toplumsal medya hesabından izahat yapmış oldu. Özvar, DKK ile eş zamanlı olarak YÖK’ün de araştırma başlattığını duyurdu.

KPSS'deki skandal iddiayla ilgili Yüksek Öğretim Kurulu inceleme başlattı

Özvar, “2022 KPSS sınavında çıkan bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili DDK tarafınca meydana gelen denetleme ile eş zamanlı olarak tarafımızca da araştırma başlatılmış olup netice en kısa zamanda ve saydam bir halde kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen ve ÖSYM’de incelemelerini tamamlayan Devlet Denetleme Kurulu, 2022-KPSS lisans oturumuna ilişkin iddialar mevzusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

Uğur Birdal
Uğur Birdal
ugur.birdal@haberler.com Haberler.com – Güncel

KPSS Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.