Yerli otomobil Togg’da mühim gelişme tecrübe etme üretimi başladı

Tecim Bakanı Mehmet Muş, Gemlik tesisine gerçekleştirdiği ziyarette, Togg ile kontrol sürüşü yapmış oldu. TOGG’un tecrübe etme üretimine Gemlik tesislerinde başlandığı açıklandı.

Togg’un Twitter hesabından meydana getirilen açıklamada, “Bu ayki Yönetim Kurulu toplantımızı tecrübe etme üretimlerine başladığımız Gemlik Tesisimizde yaptık. Toplantımızın peşinden tesislerimizi ziyaret eden Tecim Bakanımız Sn. Mehmet Muş ile bir istişare toplantısı ve kontrol sürüşü gerçekleştirdik.” ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımda, Gemlik tesisinden görüntülerin yanı sıra Bakan Muş’un Togg’un direksiyonuna geçerek kontrol sürüşünde bulunmuş olduğu video da yer aldı.

29 Ekim’de üretim tesisinin açılması planlanıyor
Öte taraftan, 29 Ekim’de Togg tesisinin seri üretime hazır hale gelmesi planlanıyor.

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ilişik küresel bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle yola çıkan Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak.

Internasyonal teknik yeterlilik (homogolasyon) testlerinin tamamlanmasının peşinden 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda C segmentindeki doğuştan elektrikli SUV pazara çıkacak.

Peşinden gene C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek.

Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak. Togg, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 değişik model üretimiyle toplam 1 milyon tane vasıta üretmeyi planlıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.