Umut Özdağ’ın katılacağı Oğuzhan Uğur’un programı YÖK tarafınca iptal edildi

Umut Özdağ’ın Oğuzhan Uğur’un katılacağı programın YÖK tarafınca iptal edilmiş olduğu açıklandı. Özdağ mevzuya toplumsal medya hesabından tepkisini gösterdi, Uğur yeni salona taşıdıklarını duyurdu.

Abone ol

Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ, 31 Temmuz’da Nişantaşı Üniversitesi konuşma salonunda katılacağı Oğuzhan Uğur’un sunmuş olduğu Açık Mikrofon programının Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafınca iptal edildiğini söylemiş oldu.

“Bu programa Binali Yıldırım çıksaydı iptal eder miydiniz?” diye soran Özdağ, “Hatay’a giremezsin. Öncüpınar’a gidemezsin. Üniversiteye giremezsin. Faşizminiz batsın. Aşacağız” diye sitem etti.

Özdağ bir sonraki paylaşımında da, “YÖK salonu iptal etse de yarın bu programı yapacağız. Gerekirse sokakta yapacağız fakat yapacağız. Oğuzhan Uğur programın yapılacağı yeni bir yer için arayış içinde” diye yazdı.

Oğuzhan Uğur: Başka bir salon tuttuk bile
Oğuzhan Uğur, Özdağ’ın paylaşımına cevap olarak, “Asla mesele değil. İptal yok. Saatler aynı. Başka bir salon tuttuk bile” diye yazdı. Uğur, “Onu da engellerlerse benim evin bahçesinde yaparız. Bu program çekilecek =) Ek olarak, tüm siyasal partilerin katılmayı kabul etmiş olduğu bir programı ‘seçim propagandası’ deyip engellemesiniz ya. Olsun! Düşmek yök” ifadelerini kullandı.

Özdağ: YÖK başkanını da aramızda görmek isteriz
Özdağ da Uğur’un paylaşımı sonrasında, ” Mesele çözüldü. Yeni bir salon bulunmuş oldu. YÖK başkanını da aramızda görmek isteriz. Yarın konum atarım” diye yazdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.