Umut Özdağ’ın iddiasına Bakan Varank’tan sert tepki: İspat edersen çekilme etmeye hazırım

Zafer Partisi lideri Umut Özdağ, yapmış olduğu bir konuşmada Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı hedef aldı. Özdağ, Bakan Varank’ın iki yeğenine torpil yaptığını beyan etti. Özdağ’ın çıkışına Varank’tan cevap gecikmedi. İki isim toplumsal medya üstünden birbirine girerken, Bakan Varank Özdağ’ı iddiasını ispatlamaya çağrı etti.

Özdağ, yapmış olduğu konuşmada “Mustafa Varank, ‘ilk düşünceniz istihdam edilmek olmasın’ diye Türk gençlerine bir çağrıda bulunmuş. Bu çağrıyı icra eden Varank iki yeğenini bir devlet kurumuna yerleştirdi. Hem de üst bir pozisyona. Normalde o kurumda çalışanların 20 yılda geldiği bir konuma. Sonrasında bu yeğenler negatif bir işe karıştılar. Bunun üstüne Varank tarafınca o kurumdan alınıp başka bir kuruma alındılar. İnsanda bir utanma olur.” dedi.

Özdağ’ın bu konuşmasını alıntılayarak Bakan Varank ise toplumsal medyadan sert bir halde cevap verdi. Varank, “Bu ahlaksız provokatör de bana bulaşmaya çalışmış. Benim bırakın kamuda çalışanı, çalışan bir yeğenim yok. Hepsinin yaşları ufak. Bu yalanını kanıtlama edersen ben çekilme etmeye hazırım, edemezsen sen partinden ve vekillikten çekilme edecek misin alçak müfteri!” şeklinde konuştu.

Ümit Özdağ'ın iddiasına Bakan Varank'tan sert tepki: İspat edersen istifa etmeye hazırım

Bunun üstüne cevap veren Özdağ, “Terbiyeli konuş. Sen kimlerden bahsettiğimi ve vakası oldukça iyi anladın. Ahlaksız da sensin müfteri de sensin. Türk gençlerinin umutlarını yıkan bir zihniyetin temsilcisisin sen.” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'ın iddiasına Bakan Varank'tan sert tepki: İspat edersen istifa etmeye hazırım

Özdağ’a bir kez daha cevap veren Bakan Varank, “Sözü gevelemeyi bırak da yalanını kanıtlama et. Hadi meydan okuyorum! Kimmiş benim yeğenim? Hangi mahkeme ne karar vermiş? İspat etmeyen yalnız müfteri değil bununla beraber alçaktır!” dedi.

Ümit Özdağ'ın iddiasına Bakan Varank'tan sert tepki: İspat edersen istifa etmeye hazırım

Mesut Şahin

Mustafa Varank Umut Özdağ Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.