Telefon alır şeklinde BMW almak!

Geçtiğimiz yıllarda yurt haricinde gördüğümüz birçok yenilik ülkemize de geliyor. Buna internetten BMW almak da dahil. Peki çevrim içi olarak otomobil siparişi vermek istiyorsak hangi adımları izlemeli ve nelere dikkat etmeliyiz?

İnternetten telefon alır şeklinde BMW almak!

İnternetten BMW almak artık oldukça kolay. Tüm adımları yukarıdaki videomuzda paylaşıyoruz.

İnternetten BMW otomobil almak için ilk olarak burayı tıklayarak ilgili siteye ulaşmanız gerekiyor. Ondan sonra ise satın almak istediğiniz modeli seçmelisiniz. Bu noktadan sonrasında sipariş vereceğiniz aracın motor, şanzıman, beden rengi, jant, döşeme ve iç kaplamasına detaylıca düzenleyebiliyorsunuz. Ek olarak her adımda 360 aşama iç ve dış görüntü oluşturarak yakından bakabiliyorsunuz.

Biz siparişimizi oluştururken model olarak BMW’nin 5 serisini tercih ettik. Motor seçenekleri kısmında herhangi bir değişim yapmamış olsak da tasarım tarafında ise M Sport’u seçtiğimiz için otomatikman şanzıman değişti. Bu da dahil paketin tüm içeriğini seçim esnasında görmek mümkün.

BMW iX’te elektrikli otomobillerin geleceğini konuştuk!

Beden renginde, tanıtım etkinliğinde duyurulan ve BMW’ye hususi üretilen Metalik Gri/Skyscraper’ı seçtik. Doğal renk seçimi esnasında derhal sol tarafta bulunan 360 aşama görüntüleme ekranını da kullandığımızı belirtelim. Doğrusu aracı canlı olarak göremiyor olsak da detaylıca araştırma şansı bulduk.

Beden rengi seçiminin peşinden sol tarafta bulunan iç tasarım butonuna tıklayarak aracın içini de özelleştirdik. Burada Canberra Bej adlı renge haiz deri döşemeyi seçtik. Ondan sonra ise mevcutta 18 inç 662 M olan jantları 19 inç 845 M ile değiştirdik.

Tasarımı dilediğimiz şeklinde özelleştirdikten sonrasında BMW bizlere 30 gün süresince ulaşabileceğimiz bir bağlantı linki verdi. Tüm cihazlardan ulaşılabilen bu linki dilersek arkadaşlarımız ve ailemizle paylaşarak fikirlerini alabilir yada bu 1 aylık süre içinde yaptığımız seçimler üstünden ön rezervasyon yapabilir ya da kontrol sürüşü isteyebilirsiniz.

Doğal biz üye girişi yaparak (üye değilseniz mail adresi üstünden kayıt olabilirsiniz) rezervasyon adımına geçtik. Ondan sonra bizlere en yakın olan Borusan Oto İstinye şubesini seçerek ödeme aşamasına geçtik. Burada bizlerden 75 bin TL’lik bir ön ödeme talep edildi. Bunu kredi kartı yada havale yöntemiyle yapmak mümkün.

Ödeme sonrasında ise hem sipariş teyidi hem de sürecin devamı ve teslim zamanı hakkında bilgilendirme için yetkili satıcı tarafınca aranıyorsunuz. Vasıta tarafınıza teslim edilene kadar fiyatların değişmesi durumunda genel toplama yansıtılacağını belirtelim. Fakat almaktan vazgeçerseniz yaptığınız ön ödeme tarafınıza geri aktarılıyor.

Siparişi verdikten sonrasında ise aracın durumunu görmek için buraya tıklayarak iOS, buraya tıklayarak da Android için BMW Türkiye uygulamasını indirebilirsiniz. Ondan sonra uygulamaya giriş yaparak internetten meydana getirilen bir alışveriş şeklinde aracın üretimde mi, yolda mı yoksa dağıtım merkezinde mi bulunduğunu görebiliyoruz.

Eğer vasıta teslime hazırsa, ödeme öncesi seçtiğiniz yetkili satıcıya yönlendiriliyorsunuz. Fakat bu bekleme süreci içinde sizin oluşturduğunuz siparişe yakın özelliklere haiz 2. bir vasıta satıcıya ulaşırsa, daha çok beklemek yerine bu versiyonu satın almayı isteyip istemeyeceğiniz soruluyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Tragger Teknoloji Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.