Son dakika haberleri | Sultangazi’de korkutan yangın: İtfaiye ekipleri öteki binalara sirayeti güçlükle engelledi

Sultangazi‘de korkutan yangın: İtfaiye ekipleri öteki binalara sirayeti güçlükle engelledi

İSTANBUL – Sultangazi‘de 3 kattan oluşan metruk binada yangın çıktı. Yangın itfaiye ekipleri tarafınca söndürülürken, yan binalara sıçrama tehlikesi yürekleri ağza getirdi.

Yangın, Sultangazi İsmet Paşa Mahallesi 155 Sokak’ta çıktı. İddiaya bakılırsa, 3 kattan oluşan metruk binanın 3’üncü katında hemen hemen bilinmeyen bir sebepten alevler yükselmeye başladı. Kısa sürede büyüyen alevler yan binaların çatısına kadar çıktı. Yangını gören vatandaşlar durumu itfaiye, polis ve sıhhat ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne vaka yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Büyüyen alevleri güçlükle denetim altına alan itfaiye ekipleri yan binalara sirayeti engelledi. Yoğun bir emek verme sonucunda yangını denetim altına alan itfaiye ekipleri binada uzun süre soğutma emek vermesi yapmış oldu. Polis ekipleri ise herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için yangın çerçevesinde güvenlik önlemi aldı.

Alevler yan binaların çatısına terfi etti

Metruk binada süregelen yangının alevleri kısa sürede büyüyerek yan binaların çatılarına kadar terfi etti. Yangının öteki binalara sirayeti ise itfaiye ekiplerinin yoğun emek vermesi sonucu engellendi. Yükselen alevler ise vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sultangazi İtfaiye 3. Sayfa Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.