Son dakika haberleri | Motosikletliler çarpıştı, arkadan gelen otomobil yaralılara çarptı: 1 ölü, 1’i bebek 3 yaralı

Motosikletliler çarpıştı, arkadan gelen otomobil yaralılara çarptı: 1 ölü, 3 yaralı

Vaka yerinden kaçan ve alkollü olan otomobil sürücüsü geri dönerek teslim oldu

Kazaya karışan ve ehliyeti bulunmayan öteki motosiklet sürücü de kaza sonrası kaçtığı evinde gözaltına alındı

Kaza sonrası çekiciye yüklenmeye çalışan otomobil jandarma tarafınca durduruldu

ANTALYA – Antalya’nın Manavgat ilçesinde 2 motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen kazanın arkasından, arkadan gelen otomobil motosiklete ve yaralılara çarptı. Kazada aynı motosiklette bulunan ve yaralanan 4 kişiden 1’i hastanede yaşamını yitirirken, kazaya karışan öteki motosikletin sürücüsü vaka yerinden firar etti. Kaza sonrası kaçan ve bir süre sonrasında gelip teslim olan sürücü gözaltına alınırken meydana getirilen kontrolde alkollü olduğu tespit edildi.

Kaza, Alanya-Manavgat D-400 karayolunda meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Aşağıışıklar Mahallesi Ulualan mevki yan yolda sürücülüğünü Hüseyin Sır’ın yapmış olduğu 07 FUF 85 plakalı motosiklet ile Ramazan Özer’in kullandığı 07 ADC 195 plakalı motosiklet çarpıştı.

Kazada, 07 FUF 85 plakalı motosikletin sürücüsü Hüseyin Sır ile aynı motosiklette yolcu olarak bulunan Gamze Kara (26), Hülya Ünder ve Eyüp Sır yaralandı. Kazanın arkasından aynı istikamette seyir halindeki Aşkın Veysel A.’nın kullandığı 07 VE 873 Tofaş Şahin Marka otomobil, kaza meydana getiren motosiklet ve yerde yatan yaralılara çarparak sürükledi.

İkinci kaza ile beraber ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Hüseyin Sır ile motosiklette yolcu olarak bulunan Gamze Kara, Hülya Ünder ve Eyüp Sır 112 Acil Sıhhat ekiplerinin vaka yerindeki müdahalelerinin arkasından ambulanslarla Manavgat’ta bulunan hastanelere kaldırıldı. Gamze Kara hastanede meydana getirilen tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Yaşamsal tehlikeleri bulunan öteki yaralılar da Manavgat’ta meydana getirilen müdahalelerin arkasından Antalya ve Alanya’da bulunan hastanelere sevk edildi.

Otomobili çekiciyle götürüyorlardı

Jandarma ekipleri, kazanın meydana geldiği yerde yaralılarla ilgilenilmiş olduğu sırada kazaya karışan otomobilin kazanın meydana geldiği yere 100 metre mesafede çekiciye yüklenip götürülmek suretiyle bulunduğunu fark ettiler. Otomobil vaka yerinden götürülmeden jandarma ekipleri tarafınca durdurulurken, çekiciyi kullanan kişi ile jandarma içinde münakaşa yaşandı.

Kaçan motosiklet sürücüsü evinde yakalandı

Öteki taraftan kazanın arkasından vaka yerini terk eden otomobil sürücüsü Aşkın Veysel A. bir süre sonrasında vaka yerine geri gelmiş olarak teslim oldu. Meydana getirilen kontrolde 0,58 promil alkollü olduğu belirlenen sürücüye vaka yerini terk edip bir saat sonrasında döndüğü için 0,15 promil daha ilave edildikten sonra 0,78 promil alkol üstünden işlem yapılmış oldu. Ek olarak motosiklet ehliyeti olduğu belirlenen otomobil sürücüsüne yetersiz ehliyetle vasıta kullanmaktan da işlem yapılıp ehliyetine 6 ay el konularak 1814 TL yönetimsel para cezası uygulandı. Vaka yerinden yoldan geçen bir otomobile binerek ayrılan ve evinde yakalanan öteki motosiklet sürücüsü Ramazan Özer’in de ehliyetinin bulunmadığı ortaya çıktı. Ramazan Özer’e 3 bin 674 TL yönetimsel para cezası uygulanırken her iki sürücünün de işlemleri tamamlandıktan sonrasında adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Abisini arayıp kaza yaptıklarını söylemiş

Öte taraftan, ölen kadının abisi, kardeşinin ilk motosiklet kazasının arkasından telefonla kendilerini arayıp, motosiklet kazası yaptıklarını ve ayağının kırık bulunduğunu, desteğe gereksinimleri bulunduğunu söylediğini belirtti. Vaka yerine gittiklerinde ise facia benzer biçimde bir şeyle karşılaştıklarını söylemiş oldu.

Motosiklet Jandarma 3. Sayfa Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.