Son dakika haber | Suudi Arabistan’da sele yol açan şiddetli yağışlar sürecek

Suudi Arabistan‘da başkent Riyad başta olmak suretiyle birçok kentte sele yol açan şiddetli yağışların devam edeceği bildirildi.

Suudi Arabistan Ulusal Meteoroloji Merkezi, mevzuya ilişkin yazılı bir izahat yayımladı.

Açıklamada, Riyad’ın yanı sıra ülkenin kuzeyindeki El-Hail ve orta kesimindeki El-Kasım bölgelerinde yağışların süreceği açıklandı.

Merkezin, erken uyarı sistemiyle gelecek saatlerde Riyad ve Cazan kentleri ile Asir ve El-Baha bölgelerinde yaşanabilecek negatif hava koşullarıyla ilgili uyarı mesajı yayımlandığı kaydedildi.

Öte taraftan Suudi Arabistan Sivil Müdafa Genel Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamada, ülkenin bazı bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağış ihtimalinin 3 Ağustos Çarşamba gününe kadar devam edeceği, alarm seviyesinin maksimum seviyeye çıkarıldığı duyuruldu.

Açıklamada, Suudi Arabistan vatandaşları ve ülkedeki yabancılara dikkatli olmaları uyarısında bulunulmuş oldu.

Toplumsal medyaya yansıyan görüntülere nazaran, Riyad’da dün etkili olan şiddetli yağışlar cadde ve sokakları göle çevirmişti.

Körfezde şiddetli yağışlar

Körfez ülkeleri son bir haftadır alışılmadık şekilde şiddetli yağışlara sahne oluyor.

Suudi Arabistan’ın yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Kuveyt, Bahreyn ve Umman’da etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar bazı yolların kapanmasına, trafiğin negatif etkilenmesine ve yer yer sele niçin olmuştu.

BAE’de 27 Temmuz’da yaşanmış olan sel felaketinde 7 şahıs yaşamını kaybetmişti.

Suudi Arabistan Riyad Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.