Son Dakika | Bodrum’da Asker Ressamlar Sergisi Açıldı

Asker Ressamlar Grubu’nun üçüncü sergisi, ‘Seneler Sonrasında Tekrardan Beraber-3’ adıyla Bodrum‘da sanatseverlerle buluştu.

28 Temmuz- 05 Ağustos 2022 tarihleri içinde Bodrum Trafo Kafe Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi salonunda gerçekleşen açılış kokteyline Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu ve asker ressamlar ile sanatseverler katıldı. Aras’ın Kara Harp Okulu’nda aynı sıralarda okumuş olduğu asker arkadaşlarının da bulunmuş olduğu sergide, 19 emekli askerin eserleri sergilendi. Serginin açılışı konuşmasını meydana getiren emekli Kd. Bnb. Selahattin Sosay, 3. sergilerini Bodrum’da açmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade ederek şunları söylemiş oldu:

“1980 yıllarında hemen hemen Harp Okulunda talebe iken şimdi emekli olan Tümgeneral Sayın Komutanım Cihangir Akşit tarafınca temelleri atılan, beraber fotoğraf ve seramik atölyesinde çalışmış askerler olarak birleşerek ortaya çıktık. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli kademelerinde vazife yapmış asker ressamlara ulaştık ve gurubumuzu genişlettik. Şu anda gurubumuzda emekli olmuş 39 subay ve astsubay bulunmaktadır. İlk sergimizi 2021 senesinde İstanbul’da ve Ankara’da açtık. Ülkemizin en mühim sanat merkezlerinden kabul edilen Bodrum’da üçüncü sergimizle sizlerle beraber olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Bu serginin sunumu için bizlere destek ve katkılarını esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a teşekkür ederiz.”

Serginin açılış kokteylinde, 31 yıl üniforma giymiş olduğu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir mensubu olmaktan gurur duyduğunu ve birlikte okumuş olduğu, birlikte çalmış olduğu arkadaşlarının eserlerini görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Aras, şunları söylemiş oldu:

“Silahlı Kuvvetlerin sanatı ve bilimi de sevdirdiğini gördük, o rehberlikle yetiştik. Devamlı Atamızın bizlere gösterdiği yolda yürüdük, vazife yaptık. Atamızın her şey olabilirsiniz, ‘Cumhurbaşkanı, başbakan, belediye başkanı olabilirsiniz fakat sanatçı olamazsınız’ sözü ile gene bir aradayız. O, daima sanata ve sanatçıya oldukça büyük bir saygı duymuştur. Ben de göreve geldiğim günden beri Bodrum’da sanatın yükselmesi için insanların sanatla buluşması için elimden geleni yapıyorum. Bodrum’da sizi ve bu güzel eserleri ağırlamaktan gurur duyuyorum, onur duyuyorum.”

Ahmet Aras Bodrum Mahalli Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.