Şehzadeler Belediyesi’nde en düşük maaş 8.216 TL’ye yükseltildi, işçiler başkana davul zurnayla teşekkür etti

Çalışanlarını enflasyon karşısında ezdirmemek için toplu sözleşmeyi Manisa‘daki belediyeler içinde en fazla ücret artışı yaparak tamamlayan Şehzadeler Belediyesi‘nde yüzler gülüyor. İlave toplumsal haklar hariç, temmuz ayından itibaren Şehzadeler Belediyesi‘nde çalışan bekar, çocuksuz en düşük maaş alan personelin maaşı net 8 bin 216 TL’ye terfi etti. Başkan Çelik’in yapmış olduğu jeste karşılık belediye işçileri Şehzadeler Belediyesi önünde Başkan Çelik’e sürpriz yaparak davul zurna eşliğinde teşekkür etti. Teşekküre Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, HAK-İŞ Konfederasyonu Manisa İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Manisa 1 No’lu Şube Başkanı Okan Polat da katılarak destek verdi.

Şehzadeler Belediyesi'nde en düşük maaş 8.216 TL'ye yükseltildi, işçiler başkana davul zurnayla teşekkür etti

Lokma dökümü ve adak hayvanı kesiminin yapıldığı etkinlikte konuşan HAK-İŞ Konfederasyonu Manisa İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Manisa 1 No’lu Şube Başkanı Okan Polat Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e yaptıkları zam sebebiyle teşekkür ettiklerini söylemiş oldu. Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız ise, “Belediyelerle yaptığımız birçok sözleşmeye uyulmuyor. Basın açıklamaları yapmak zorunda kalıyoruz fakat Şehzadeler Belediyesi’nde bu şekilde güzel bir tabloyla karşılaşıyoruz. Onun için Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ediyoruz onu alkışlıyoruz.” dedi.

Şehzadeler Belediyesi'nde en düşük maaş 8.216 TL'ye yükseltildi, işçiler başkana davul zurnayla teşekkür etti

Toplu sözleşmenin imzalandığı gece kendisinin bu şekilde bir seremoni istemediğini ve kendilerinin gereğini yaptığını belirtmesine karşın meydana getirilen sürpriz için teşekkür eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Biz bu şehre beraber hizmet ediyoruz. Biz bir ekibiz. Hepiniz birer Ömer Faruk Çeliksiniz. Çalıştığınız sokakta, şantiyede, mahallede Türkiye Cumhuriyeti Şehzadeler Belediyesi’ni ve onun halk tarafınca seçilmiş başkanını sizler temsil ediyorsunuz. Bugüne dek sayısız proje ve eseri Şehzadeler’de biz sizlerle beraber hayata geçirdik. İnanıyorum ki bundan sonrada halkımızın layık olduğu en güzel hizmetleri sizlerle beraber sunmaya devam edeceğiz. Gönlümüz varlıklı. Fazlaca daha fazlasını yapmak istiyoruz. Belediyemizin konumu, gelirlerimizin kısıtlı olmasına karşın Tanrı’a hamdolsun ki bugüne dek sizlere verdiğimiz sözü tuttuk ve sizleri hiçbir vakit enflasyona ezdirmedik. Son yaptığımız toplu sözleşmede de enflasyon oranlarının oldukca oldukca üstünde çocuksuz en düşük maaş alan mesai arkadaşımıza bayram ikramiyeleri primleri benzer biçimde alacakları hariç 8 bin 216 TL’yi duyuru ettik ve imza altına aldık” dedi.

İşçiler, başkanı “En büyük başkan bizim başkan” sloganlarıyla alkış yağmuruna tuttu.

Şehzadeler Belediyesi'nde en düşük maaş 8.216 TL'ye yükseltildi, işçiler başkana davul zurnayla teşekkür etti

Şehzadeler Belediyesi olarak her insanın parasını gününde ödediklerini özetleyen Başkan Çelik konuşmasını şu şekilde tamamladı: “8 yılı aşkın süreden beri Şehzadeler’de çalışan hiçbir arkadaşımızın ücretini, ikramiyesini bigün bile geciktirmedik. Maaşlar zamanında ödendi. Devletin ne bigün sigorta borcunuz var ne de vergi borcunuz yok. Sendika genel başkan yardımcınız da burada. Sendikaya bir kuruş kesinti borcumuz da yok. 8 senelik belediyeciliğimiz süresince ben Şehzadeler Belediyesi’ne mal sattım, paramı alamadım mağdur oldum diyemez. Biri çıkıp da belediyenize iş yaptım paramı alamadım mağdur oldum battım diyemez. Biz her insanın hakkını koruyarak, birinci sırada çalışanlarımız olmak suretiyle, kimseyi mağdur etmedik. Ayağımızı yorganımıza nazaran uzattık. Helal ve verimli paramızı her insana gününde ödedik bunun rahatı ve huzuru içinde başımız dik alnımız ak bir halde bu şehrin sokaklarında rahatça yürüyebiliyoruz. Sizlere düşen şudur kardeşlerim; imkanların kısıtlı olmasına karşın verdiğimiz bu yüksek zammın arkasından sizden beklediğimiz bir tek ve bir tek işlerinize dört elle sarılıp, daha oldukca çalışıp daha güzel hizmeti hep beraber sunmaktır. Bugüne dek bunu sizler yaptınız. Yağmurda, selde, afette, soğukta, sıcakta, bayramda millet tatildeyken, yatarken, emek harcayarak bu tarz şeyleri gösterdiniz.

Şehzadeler Belediyesi'nde en düşük maaş 8.216 TL'ye yükseltildi, işçiler başkana davul zurnayla teşekkür etti

İnanıyorum ki bugüne dek bizi utangaç etmediniz bundan sonrasında da en güzel şekliyle çalışacağız, en güzel hizmetleri sunacağız. Milletimizin hayır duasını alarak inşallah Rabbimin de rızasını kazanıp bu dünyadaki görevlerimizi tamamlamış olacağız. Buraya kadar zahmet edip beni utangaç ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Benim sizlerden alkış isteğim yok. Ben bir tek bu emanete hep beraber haiz çıkalım. Bu necip millete layık olduğu en güzel hizmeti sunalım. Bugüne dek bunu yapmak için çaba sarf ettik. İnanıyorum ki bundan sonrasında da aynı anlayışla yola devam edeceğiz. Aldığınız para helali hoş olsun. Bunu helal etmek sizin elinizde. Mesaiye riayet ederek, işin hakkını vererek en iyisini yaparak elde edeceksiniz. Eşlerinizle, ailenizle, çocuklarınızla, sevdiklerinizle beraber sıhhat ve afiyet içinde aldıklarınız ücretleri hoşçakal iyi günlerde harcayın. Rabbim bizleri daha nice güzel günlerde bir araya getirsin. Yeni zamlı maaşlarınızda bolca ve verimli olsun.”

Başkanın konuşmasının arkasından işçiler davul zurna eşliğinde Başkan Çelik’e teşekkür etti.

Şehzadeler Belediyesi Ömer Faruk Çelik Manisa Iktisat Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.