Şehit eşine belediye zulmü! İşten kovuldu skandal sözler: Eşin bizlere mi şehit oldu

CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförlüğü icra eden şehit eşi Hatice Batırır, görmüş olduğu baskıyı Başkan Karalar’a anlatmak istedi. Buluşma bile verilmeyince iktidara yakın bir tv kanalına röportaj veren Batırır, ilkin izne çıkarıldı arkasından kovuldu.

Abone ol

Şehit eşi Hatice Batırır (46), 13 yıl ilkin eşi Bilal Batırır’ın teröristlerce şehit edilmesi sonrasında devletin sağlamış olduğu hakla Adana Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförlüğü halletmeye başladı. Sadece CHP’li yönetimle beraber problemler yaşamaya başladı.

“Eşin bizlere mi şehit oldu”, “Senin ne ayrıcalığın var ki durağan(durgun) hatta çalışıyorsun” benzer biçimde baskılar gördüğünü söyleyen Batırır, çalmış olduğu otobüs işletmesinde de mobbinge maruz kalmaya başladı.

“Disiplinsiz davranılmış olduğu” ve “amirlerine karşı geldiği” sebebi öne sürülerek yevmiye kesme cezaları alan Batırır, görmüş olduğu baskıları Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a iletmek istedi.

Senelik izindeyken kovuldu
Buluşma alamayan Batırır, sesini duyurmak için A Haber’e röportaj verince fırsat kollayan yönetim ise şehit eşi için düğmeye bastı. Ilkin kınama cezası verilen Batırır arkasından senelik izine çıkarılıp, izindeyken işten çıkarıldı.

Senelik izindeyken mesai arkadaşlarının kendisini arayıp çizelgede isminin olmadığını öğrendiğini özetleyen Batırır, “Derhal baş şoförü aradım. Bana 5 dakika sonrasında döndü ve işten çıkarıldığımı söylemiş oldu. Bu şekilde bir çıkış olur mu? İnsan ya telefon açar ya da çağırıp anlatır. Şehit eşine bu şekilde mi haiz çıkıyorlar”

“Benim eşim bu vatan için canını verdi. Hayatıyla karşılık ödedi. Şehitlerimiz bu vatan için canlarından, ailelerinden vazgeçiyorlar. Kendini vatana adamış başta Cumhurbaşkanımız olmak suretiyle İçişleri Bakanı Süleyman Asil’nun desteklerini temenni ediyorum” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.