Ordu siyaset haberleri | Rusya’dan ordu mensubu ve gazeteciler dahil 32 Yeni Zelanda vatandaşına yaptırım

Rusya Dışişleri Bakanlığı‘ndan meydana getirilen açıklamada, aralarında Müdafa Bakan Yardımcısı Mike Yadley ve Wellington Belediye Başkanı Andy Foster’ın da bulunmuş olduğu 32 Yeni Zelanda vatandaşının misilleme nedeni öne sürülerek yaptırım listesine alındığı bildirildi.

Rusya‘nın Ukrayna’da devam eden operasyonları sebebiyle fazlaca sayıda Rus dış ilişkiler uzmanı, hükümet temsilcisi ve iş adamına yaptırım tatbik eden Yeni Zelanda’ya Rusya‘dan misilleme geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafınca meydana getirilen yazılı açıklamada, aralarında Müdafa Bakan Yardımcısı Mike Yadley, Deniz Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Shane Arndell, Donanma Operasyon Komutanı Garin Golding, Silahlı Kuvvetler Komutan Yardımcısı Rose King, Wellington Belediye Başkanı Andy Foster, Auckland Belediye Başkanı Philip Bruce Goff, Dunedin Belediye Başkanı Aaron Garth Hawkins ve Nelson Belediye Başkanı Rachel Hadley Reese’in de bulunmuş olduğu fazlaca sayıda ordu mensubu, belediye başkanı ve gazeteciden oluşan 32 kişinin yaptırım listesine alındığı ifade edildi.

Sıralama genişleyebilir

Bakanlık uygulanan yaptırım kararlarıyla ilgili olarak, “Yeni Zelanda hükümetinin, hem Rus yetkililer hem de aileleri ile iş dünyası ve medya temsilcilerine uyguladığı yaptırımlara cevap olarak, bu ülkede Rus düşmanlığı gündemini oluşturan kamu organları, kolluk kuvvetleri ve gazetecilerden oluşan 32 Yeni Zelandalı yaptırım listesine eklendi” ifadelerini kullanırken, listenin daha da genişletilebileceğini aktardı. – MOSKOVA

Dışişleri Bakanlığı Yeni Zelanda Rusya Siyaset Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.