MHP Grup Başkanvekili Bülbül’den CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na PKK eleştirisi

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Niye PKK adını ağzına alıp da onlara nalet okumuyor, ihtiyaç duyulan protestoyu yapmıyor, ihtiyaç duyulan kınamayı yapamıyor? Bunların bir sebebi olması lazım değil mi?” eleştirisinde bulunmuş oldu.

Bülbül, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, MHP MYK üyeleri Nur Tuğba Aktay ve Bülent Maşaoğlu ile Arifiye ve Sapanca ilçelerindeki üyelerin katılımıyla düzenlenen “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı”na katıldı.

Arifiye Kültür Merkezi’nde meydana gelen görüşmede konuşan Bülbül, Türkiye’de oldukça tehlikeli sonuç bir sürecin içinde olunduğunu aktardı.

Cumhur İttifakı’nın olması ihtiyaç duyulan, idealler üstünden politika yaparak öteki ittifaklardan ayrıldığını belirten Bülbül, hedeflerin milletle açık şekilde paylaşılarak güvenilir adımlarla ilerlendiğini kaydetti.

İttifaklarının karşısında yer alanların ellerinde tek bir argüman bulunduğunu dile getiren Bülbül, “O da ne? Sayın Cumhurbaşkanını Cumhurbaşkanlığından etmek, Cumhur İttifakı’nın çoğunluğunu elinden almak. Tüm amaç, bununla hedeflenebilir. 6+1 diyoruz, içine ne katarsanız katın, her şeyi içine alabilecek kadar omurgasız, flu, renksiz, gri bir yapı. Yarın Türkiye’yi bunlar iyi mi yönetecek?” diye konuştu.

Bülbül, Millet İttifakı’nın terörle savaşım mevzusundaki düşüncelerinin belirsiz olduğuna işaret ederek, “Terör örgütü dedikleri vakit acaba hangisinden bahsediyorlar, ortak bir kararları var mı acaba? Sayın Kılıçdaroğlu, niye PKK adını ağzına alıp da onlara nalet okumuyor, ihtiyaç duyulan protestoyu yapmıyor, ihtiyaç duyulan kınamayı yapamıyor? Bunların bir sebebi olması lazım değil mi?” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin oldukça dinamik şekilde ekonomisinin ilerlediğini görüyoruz”

Türkiye’nin karşısına 2018’den bu yana devamlı engel çıkarılmak istendiğine dikkati çeken Bülbül, “Türkiye ekonomisi tüm kırılganlıklarına, sıkıntılarına karşın pandemi sürecini para basmadan atlatma olanağına kavuşmuştur. Bugün de endüstri üretim kapasitesi, istihdam ve yatırım oranları, ihracat sayıları… Bunların hepsine baktığımız vakit Türkiye’nin oldukça dinamik şekilde ekonomisinin ilerlediğini görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Bülbül, Türkiye’nin enflasyonla mücadelesini güvenilir adımlarla verdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Ayrıca, ‘Ya bu terörle mücadelenin maliyeti nedir kardeşim?’ diye soran yok. CHP sorsun bir bakalım, terörle mücadelenin maliyeti nedir? ‘3 tane PYD’li, PKK’lı terörist var diye bir F-16 uçağını kaldırıp onların bombalanmasını temin etmek için bu devletin katlanmak olduğu külfet nedir?’ diye bir sorsun bakalım. Fakat soran yok, niye? Şu sebeple o terör örgütü üyelerinin rahat dolaşması için Türkiye’de politika yürütenlerle iş birliği içinde olduğundan. Elektrik, su faturalarını soruyor utanmadan. Kardeşim, Türkiye Cumhuriyeti’nin üstündeki bu maliyetler, eğer terörle savaşım benzer biçimde bir zorunluluk olmasa, bundan ilk faydalanacak olan vatandaştır, yurttaş birçok mevzuda destekleme görecek anlama gelir.

Türkiye, bunlarla ekonomik mücadeleyi verirken bununla birlikte terörle savaşım yapıyor, bununla birlikte mavi vatanda gemileri yüz binlerce saat seyrettirip görevlerini yaptırıyor. Bunların maliyeti nedir acaba? Sen PKK ile PKK’nın siyasal uzantılarıyla birlikte ol, onları 6 milyon kişinin oy verdiği parti olarak meşrulaştır, onlara can suyu ver. Biz canına ot tıkamaya, yok etmeye çalışalım, sen de onları besle güçlendir. Ondan sonrasında ‘elektrik ve su faturaları’ de. Acaba terör faturası diye bir şey çıkardığımızda CHP bunun için ne diyecek, ne konuşacak?”

“Global bir kriz var”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız da vatandaşların ve üyelerin sorunlarını dinlemek suretiyle Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatıyla tüm ülkeyi gezdiklerini söylemiş oldu.

Ekonomik sıkıntıların bilincinde olduklarının altını çizen Yıldız, “Bu, yalnız Türkiye’deki hükümetin, sayın Cumhurbaşkanı ve ekibinin ekonomiyi yönetemezliğinden değil, global bir kriz var. Arkasından pandemi ortamı geldi. Toplam ağırlığı 4 gramı geçmeyen bir virüs ABD’yı da Almanya’yı da tüm dünyayı tutsak aldı. Çağdaş ülkelerde bir maske için birbirlerini boğazlayan, maskelerini çalan insanları gördük. Türkiye Cumhuriyeti, onların gözünde bakarsan azca gelişmiş ülkedir. Benim bildiğim 54 ülkeye sıhhi yardımlarda bulunmuş oldu.” diye konuştu.

Konuşmaların arkasından kurul parti üyelerinin sorularını cevaplandırdı. Toplantıya, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Itina ve MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Milletvekili PKK Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.