Mehmet Metiner’den partisine ‘güç’ eleştirileri: Acımasız bir yaratığa dönüşür!

Mehmet Metiner siyasal eleştirilerde bulunmuş olduğu yazılarına devam ediyor. “Güç” temalı yazısında isim vermeden partisini eleştiren Metiner, “Güç, zaman içinde sahibini acımasız bir yaratığa dönüştürür. Gücün zehirlediği insanlardan olmayalım” diyerek uyarılarda bulunmuş oldu.

Abone ol

Eski AK Parti milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, bugünkü yazısında isim vermeden kendi partisine kullanılan dile ve ‘güç’ mevzusunda uyarılarda bulunmuş oldu.

Gücün, tıpkı şöhret şeklinde insanı zehirlediğini ifade eden Metiner, “Başkasının emrinde olmayan güç, zaman içinde sahibini acımasız bir yaratığa dönüştürür. Güç, hakkın emrinde olmalı ki haklılar en kuvvetli olabilsinler. Güç sahiplerinin hakkı ve haklıları ezdiği her yerde güç insan kanından ve emeğinden beslenen bir canavardan farksızdır. Güç, adaletin emrinde olmalı. Koşulsuz bir şekilde hem de…

Adaletin emrinde olmayan bir güç yada başka bir deyişle salt adaletin tecellisi için kullanılmayan bir güç, akla hayale gelmeyen türlü zalimliklerin keskin kılıcına dönüşür”düşüncesini dile getirdi.

Gücün, adaleti gerçekleştirmek, haksızlığı sonlandırmak her insana hakkını vermek için lüzumlu bulunduğunu yazan Metiner, “Hak ettiğine eksiksiz hakkını vermek. Tanrı’ın hukukuna da kulların hukukuna da koşulsuz bir şekilde riayet etmek. Bunu elde eden güç, milletin de hizmetinde olan bir güçtür. Kendini milletin üstünde gören bir kibir budalası gördüğünüzde biliniz ki o şahıs gücün zehrine yakalanmış biridir” görüşünü dile getirdi.

Metiner, “Güç sahiplerini gücün kendisi kadar güçten nemalanmaktan başka kutsalı olmayan insanoğlu da azdırır” diyen Metiner, “Güç bir sınav aracıdır. Sizi cennete de götürür cehenneme de. O yüzden güç ilişkileri üstünde yine yine düşünmemiz lazım. Gücün şehvetine yenik düşenlerin ötesi de hayır olmaz” dedi. 

Kaba ve yaralayıcı bir üsluptan kaçınmak  icap ettiğini yazan Metiner, “Gücün zehirlediği insanlardan olmamak lazım” başlıklı yazısın şöyleki devam etti: 

“Hakaret asla olmamalı hayatımızda. Küçümseyici ve kibre yaslanan bir küstahlık zinhar semtimize uğramamalı. Bizlere söylenmesini istemediğimiz hiçbir söz bizlerden bir başkasına yönelmemeli. Bizlere yapılmasından hoşnutluk duymadığımız hiçbir hareket bizlerden başkasına gitmemeli.

Başkalarının yaşam tarzını düşmanlaştıran bir dil, unutmayalım ki bumerang şeklinde bizlere döndüğünde yeryüzü bir cehenneme dönüşür. Her insanın bir ötekini imha edilmesi ihtiyaç duyulan düşman olarak görmüş olduğu bir yeryüzü asla kimse için güvenilir değildir. Bir arada sulh içinde farklılıklarımızla yaşamayı öğrenmezsek yeryüzünü tamamımız için yaşanmaz bir cehenneme dönüştürürüz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.