Kütahya haber! Kütahya Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı

Kütahya Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı

KÜTAHYA – Kütahya‘nın Evliya Çelebi Mahallesi’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ ortaklık ile yaptırılmakta olan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldığı açıklandı.

AK Parti Kütahya milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, teşkilat mensuplarıyla beraber Millet Bahçesi inşaatında araştırmalarda bulunmuş oldu.

Gazel ve Erenler’e şantiye şefi Soner Sırtkaya tarafınca bilgiler sunuldu.

Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunun AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Millet Bahçesi’nin kabası bitmiş ve ince işçiliği yapılmaya başlanmış. Oldukça kısa süre içinde hemşehrilerimizle buluşturacağız” dedi.

Millet Bahçesi’nin vatandaşların nefes alınabilecekleri bir yer olacağını ifade eden AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Kütahya Millet Bahçesi, içinde barındıracağı millet kütüphanesi, çini satış binası, otoparkı, mescidi, yürüyüş parkurları, dinlenme alanları, bisiklet ve koşu yollarıyla 7’den 70’e tüm vatandaşların gereksinimlerine yanıt verecek. Millet bahçeleri, AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın çevre gösterdiği hassasiyetin bir göstergesidir. Millet Bahçesi’nde 700 vasıta kapasiteli kapalı otopark da mühim bir ihtiyacı karşılayacak” diye konuştu.

Kütahya Millet Bahçesi inşaatı İHA tarafınca havadan da görüntülendi.

Evliya Çelebi Mahallesi İklim Değişikliği İshak Gazel Kütahya Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.