İyi Partili Kabukcuoğlu: Baytar Hekimlerin Özlük Hakları Tekrardan TBMM Gündemine Alınmalı ve Uğradıkları Hak Kaybı Telafi Edilmelidir

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcoğlu, “AK Partili ve MHP’li milletvekillerinin muhalefeti sebebiyle baytar hekimlerin uğradıkları haksızlıklar düzeltilemedi. Mevzu tekrardan TBMM gündemine alınmalı ve baytar hekimlerin uğramış olduğu hak kaybı telafi edilmelidir” dedi.

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, bugün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Kabukcuoğlu, baytar hekimlerin özlük haklarına ilişkin şu şekilde konuştu:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunda baytar hekimliğin önemi kavranmış, ona bakılırsa de sıhhat mevzuatında yerlerini almışlardır. Mevzuatımızda pek oldukca yerde baytar hekimlerin emek harcaması düzenlenmiştir. Mesela 657 sayılı kanunda 3 kez, 5996 kanunda 173 kez, 6343 sayılı kanunda 113 kez, baytar hekimlere atıfta bulunulmuştur. Baytar hekimlerin, emek harcama koşulları bir çok kez olumsuzdur.

Türk baytar hekimlerine AK Parti iktidarı ilkin insan sağlığı alanındaki öteki meslek gruplarına ödeme yapılmıyor diye baytar hekimlerin ödeneği kestirilmiş; sadece öteki sıhhat gruplarına ödeme yapıldığı halde baytar hekimlerin alması gerektiği ücretlerde herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. AK Parti bu Ali Cengiz oyunlarına harcamış olduğu enerjiyi, bu enerjinin yarısını ülkemizin iyi olması için harcamış olsaydı Türkiye Cumhuriyeti şu an haiz olduğu şeylerin iki misline haiz olurdu.

2018 ve 2022 yıllarında, TBMM’de sıhhat çalışanının özlük hakları ve sağlıkta sertlik yasaları görüşülürken İYİ Parti olarak biz, komisyonda baytar hekimlerin özlük haklarının düzeltilmesi ve hakkettiklerini yerine getirilmesini istedik. Bununla ilgili olarak Baytar Hekimler Odası konuşmada yapmış oldu.  AK Partili ve MHP’li milletvekillerinin muhalefeti sebebiyle baytar hekimlerin uğradıkları haksızlıklar düzeltilemedi. Mevzu tekrardan TBMM gündemine alınmalı ve baytar hekimlerin uğramış olduğu hak kaybı telafi edilmelidir.”

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.