İstanbul’da eş zamanlı asayiş denetimi yapılmış oldu

İstanbul‘da eş zamanlı asayiş denetimi yapılmış oldu

İSTANBUL – İstanbul’un birçok noktasında atlı birliklerin de katılmış olduğu eş zamanlı asayiş denetimi yapılmış oldu. Denetimlerde 267 kişinin Genel Data Taraması yapılmış oldu.

İstanbul Güvenlik Müdürlüğüne tarafınca Gülhane Parkı, Fatih Fındıkzade Çukurbostan Parkı, Avcılar Sahil ve Kadıköy Moda Sahilinde eş zamanlı olarak asayiş uygulaması yapılmış oldu. Uygulamaya, Atlı Birlik, Önleyici Hizmetler, İlçe Güvenlik Müdürlüğü görevlileri katıldı.

Meydana getirilen denetimlerde şüpheli görülen 267 kişinin Genel Data Tarama sorgusu yapılırken, 19 vasıta ve 21 motosikletin kontrolü yapılmış oldu.

Meydana getirilen denetime oldukca sayıda polisin katılmasının yanı sıra narkotik köpekleriyle de destek verildi.

Meydana getirilen denetimler ile ilgili olarak, “Açık havada toplanarak süre geçirmeyi yeğleyen yurttaşlarımızın kalabalık olarak bulunmuş olduğu İstanbul’un değişik noktalarında bulunan park, bahçe ve sahillerde, yurttaşlarımızın rahatlık ve sükünunu sağlamak, çevreye hastalık veren şahıslara ve genel asayişe etkili vakalara engel olmak, narkotik madde satışına dur demek hedeflenmektedir. Yurttaşlarımızın rahatlık ve güvenliği için denetimlerimiz titizlikle devam etmektedir” denildi.

Öte taraftan denetimlerin gece saatlerine kadar devam edeceği öğrenildi.

Gülhane Parkı İstanbul Fatih 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.