Görüntüler emniyeti harekete geçirdi! ! KPSS sürerken, kornaya basıp birleştirme bayrakları salladılar

Toplumsal medyada paylaşılan video bir fazlaca dikkat çekti. Söz mevzusu videoda Aydın’da KPSS sınavının yapıldığı saatlerde, müzik ve korna sesleriyle vasıta konvoyu meydana getiren grup çevreyi rahatsız etti.

“İNSANLIK OLARAK NE ARA BU HALE GELDİK YAHU”

Bir toplumsal medya kullanıcısının Instagram hesabı tarafınca paylaşılan görüntülerde, konvoyda birleştirme bayraklarının sallanması dikkat çekti. Görüntüyü çeken toplumsal medya kullanıcısı bu konvoydaki düşüncesizliği şu sözlerle dile getirdi. “Eski Tellidede Karakolu yolu üstünde çektim bu görüntüyü, saat 11:45 sıraları idi. İnsanlar yıllarını vermiş, hazırlanmış sınava girdiler bugün (KPSS). Bu dostlar da son ses müzik, korna çalarak, ellerindeki bez parçalarını sallaya sallaya konvoy yapıyordu. İnsanlık olarak ne ara bu hale geldik yahu?” dedi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Münakaşa yaratan görüntülere ilişkin Aydın İl Güvenlik Müdürlüğü derhal harekete geçti. Toplumsal medyada paylaşılan görüntülere karşı açıklamada bulunmuş oldu. Güvenlik’in açıklamasında, “31 Temmuz 2022 günü saat 12.30 sıralarında toplumsal medya üstünden paylaşımı meydana getirilen ilimiz sınırları içindeki bir düğün konvoyuna ilişkin görüntüler ile ilgili lüzumlu araştırma ve araştırma emek harcamaları başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Twitter Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.