Eskişehir haberi… İnönü’de 38 çocuk için toplu sünnet şöleni düzenlendi

İnönü‘de 38 çocuk için toplu sünnet şöleni düzenlendi

ESKİŞEHİR – Eskişehir‘in İnönü ilçesinde 38 çocukla beraber bu yıl 4’üncüsü meydana gelen ‘Geleneksel Sünnet Şöleni’, mehter ekibi ve kılıç kalkan gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu.

İnönü Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 4. Geleneksel Sünnet Şöleni, 38 çocuk adına okutulan mevlit ile başladı. Odunpazarı Mehteran Ekibi ve şov ekibiyle beraber Kapalı Pazaryerine kadar yürüyen küçüklere, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter birlikte rol aldı. Kılıç kalkan ve ok gösterileriyle devam eden kutlamalara AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Emine Nur Günay ve Nabi Avcı, İnönü Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt, İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy, İl Güvenlik Müdürü Yaman Ağırlar, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ve Tecim Odası Başkanı Metin Güler katılım sağlamış oldu.

“Damatlığa adım attılar”

Geleneksel hale gelen sünnet şöleninde konuşma meydana getiren İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, “Biz her yıl bu sünnet törenini yapmak suretiyle yola çıkmıştık sadece son iki senede pandemiden dolayı bunu yapamadık. Bu yıl 4’üncüsüyle devam ediyoruz. Ortalama 41 evladımız sünnet için müracaat etti. Meydana getirilen kontroller sonrasında 38 tanesi damatlığa adım attı. Geri kalan 3 tanesi bir ekip operasyonlar için Eylül ayını bekliyor” dedi.

Eskişehir İnönü İlçe Kaymakamı İnönü İlçe Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt ise, “Peygamber efendimiz buyuruyor, ‘Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız. Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.’ Ailelerin birazcık ürkü günleri, biz burada kolaylaştırmak için varız. İşlerini kolaylaştırmak için ve onlara güzel hatıralar bırakmak için buradayız. İnşallah çocuklarımız için de unutulamayacak bigün olacak” ifadelerini kullandı.

“41 kere maşallah diyorum”

Düzenlenen sünnet şölenine katılım elde eden Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Belediye Başkanı Bozkurt’a teşekkürlerini ileterek, “Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt’un başlatmış olduğu geleneksel sünnet şöleni, bizi bir araya getirdi. İnşallah daha da büyüterek daha da çoğalarak evlatlarımızın sünnetindeyiz. Bunlara 41 kere maşallah diyorum” dedi.

Ak Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı da Başkan Bozkurt’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Artık geleneksel hale getirmiş olduğu bu sünnet şölenleriyle yalnız yavruları değil, hepimizi oldukca sevindiriyor. Fazlaca teşekkür ediyorum ailelerimize, yavrularının mürvetlerini görmelerini, nice nice güzel günlere tanık olmalarını ve sıhhat içinde yaşamalarını niyaz ediyorum” diye konuştu.

“İlk doğum gününü kutladık, şimdi de sünnet oldu”

Geleneksel sünnet şöleninde oğlu Asaf Eren Topal’ı sünnet ettiren Mehmet Topal, “Kendisi 1 yaşına yeni girdi, daha birkaç gün ilkin doğum gününü kutladık. Onun üzerine de sünnet oldu. Fazlaca güzel oldu, belediyemizin düzenlemiş olduğu sünnet programında oldukca memnun kaldık. Belediyemize oldukca teşekkür ediyoruz. Ok ve kılıç gösterisiyle beraber daha da güzelleşti” dedi.

İnönü Belediyesi tarafınca organize edilen sünnet şöleni, sünnet evlatlarının birbirinden güzel vosvoslarla ilçe turu atması ve vatandaşlara yiyecek ikramı ile son buldu.

Eskişehir Hisarcık Bozkurt İnönü Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.