Erdoğan, fındık fiyatını azca kabul eden Kılıçdaroğlu ve Akşener’e ayrı ayrı cevap verdi: Vatandaşın gönlündeki rakamı açıkladık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Temmuz’da toplu açılış törenine katılmak için Ordu’ya gitti. Miting öncesi üreticilerle söyleşi eden Erdoğan, fındık fiyatlarındaki beklentiyi sordu. Bir vatandaşın “Ordu’nun plakası 52” demesi gündem oldu. Erdoğan sohbetin peşinden geçmiş olduğu miting alanında fındık alım fiyatının 54 lira olarak belirlendiğini deklare etti.

Erdoğan’ın açıklamış olduğu fındık alım fiyatına muhalefetten peş peşe tepki geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın ülke vizyonu ‘Bay Kemal, CeHaPe Genel Müdürü, Kemal Pabucu Yarım’ falan… Netice: fındık alım fiyatı 54 TL. Bay Kemal’in teklifi 4 dolar (72 TL) idi. Dolar kuru hala 18 TL. Bundan artık hiç kimseye bir hayır yok. Fındık üreticisi azca sabır, geleceğiz desteğinize!” ifadelerini kullanmıştı.

Muhalefetin fındık fiyatı tepkisine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum: Vatandaşın gönlündeki rakamı açıkladık

İYİ Parti lideri Akşener ise “Geçtiğimiz hafta Giresun’da, fındık fiyatının minimum 74 lira olması icap ettiğini söylemiştik. Fakat bugün sayın Erdoğan, fındık fiyatını 54 lira açıklamış. Hem de o şekilde bir açıklamış ki sanırsınız müjde. Yerli ve millîliğin yalnız sözde kaldığına bir kez daha tanık olduk.” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Muhalefetin fındık fiyatı tepkisine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum: Vatandaşın gönlündeki rakamı açıkladık

Kabine Toplantısı’nın peşinden ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına muhalefetin fındık alım fiyatlarına yönelik eleştirilerine cevap verdi. Erdoğan, “Ordu’da fındık fiyatlarını açıkladık. Bay kemal rahatsız oldu. ‘Ben 72 düşünüyordum diyor’ sen düşünmeye devam et. Senin sırtında küfe yok. Sen halen fikir aleminde bahsediyorsun. Biz icraattan bahsediyoruz Bay Kemal. Senin icraatın var mı?” dedi.

Muhalefetin fındık fiyatı tepkisine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum: Vatandaşın gönlündeki rakamı açıkladık

Akşener’in teklifine de değinen Erdoğan, “Yavru ortağı da 75 düşünüyormuş. Bunların hepsi tahminlerle konuşuyorlar. Biz icraatlarla konuşuyoruz. Fındık fiyatlarını 1 dolardan 3 dolara getirdik. Vatandaşımızla da evinde ve bahçesinde söyleşi ettik. Söyleşi esnasında yurttaşlarımıza sormuş oldum ‘Beklentiniz nedir?’ diye. Hepsi samimiyetle beklentilerini söylemiş oldu. Vatandaşın dili başka. Vatandaşın gönlü başka. Vatandaşın dilinden ve gönlünden geçeni biz açıkladık.” şeklinde konuştu.

Uğur Birdal

Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.