Elon Musk’tan Twitter’a karşı dava

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasından çekilmek için Twitter’a “karşı dava” açtı.

Abone ol

Musk’ın toplumsal medya şirketine karşı dava açmış olduğu haberi, Delaware Chancery Mahkemesi Hakimi Kathaleen St. Jude McCormick’in Twitter-Musk davasında duruşmaların başlama tarihini 17 Ekim olarak belirlemesinden saatler sonrasında geldi.

Elon Musk, 8 Temmuz’da birden oldukça hükmünün ihlalini gerekçe göstererek Twitter’ı satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti.

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) meydana getirilen bildirimde, Twitter’ın, firmanın iş performansı için mühim olan platformdaki düzmece yada spam hesaplarla ilgili birden fazla informasyon talebine cevap vermediğini yada yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

Twitter ise anlaşmayı feshettiği için Musk’a dava açmıştı. Şirket tarafınca Delaware Chancery Mahkemesine meydana getirilen şikayette Musk’ın, imzaladığı antak kalma “artık kişisel çıkarlarına hizmet etmediği” için Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddettiği aktarılmıştı.

Yakınma dilekçesinde Musk’ın anlaşmayı feshetmeye yönelik iddialarının “bahane” olduğu ve “hiçbir dayanağının” olmadığı kaydedilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.