Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay: “Ne Bu Ülke Ne Bu Ülkenin Güzel Evlatları Sahipsizdir”

Eğitim İşverenleri Sendikası (Eğitim-İş) Genel Başkanı Kadem Özbay, Ankara Melike Hatun Camii İmamı Hatibi Halil Konakçı’nın hanımefendilerin giyimi ve emekleri ile ilgili tepki çeken sözlerine destek veren Erzincan Tercan’da İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Emrah Dağ‘ı eleştirdi. Özbay, “Eğitim-İş olarak, bu hadsiz tavrı takınan okul müdürü Emrah Dağ ile ilgili derhal soruşturma başlatılması icap ettiğinin altını çiziyoruz. Yeni bir cezasızlık örneğini asla ve asla kabul etmeyeceğimizi duyuru ediyoruz! Ne bu ülke ne bu ülkenin güzel evlatları sahipsizdir” dedi.

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Hatibi Halil Konakçı, basın ve toplumsal medyada yayılan bir videoda bayanları hedef alarak, “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı şeklinde. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. ya asla mi kıskanmıyorsun lan” açıklamasını yapmış oldu. Emrah Dağ da toplumsal medya hesabından Konakçı’ya destek verdi.

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkan Kadem Özbay bugün mevzu ile ilgili yazılı bir izahat yapmış oldu. Özbay’ın açıklaması şöyleki:

“GÜN GEÇMİYOR Kİ AKP’NİN TEPEDEN İNME ŞEKİLDE SEÇTİĞİ YÖNETİCİLER SKANDALA İMZA ATMASIN”

“Gün geçmiyor ki AKP’nin eğitime tepeden inme şekilde seçtiği yöneticiler, toplumun ağzını açık bırakacak bir skandala imza atmasın. Bunun son örneklerinden biri de Cumhuriyet’i ve laikliği açıkça hedef alan, kadın-erkek eşitliğine karşı provokatif ifadeler kullanan cami imamına destek veren Erzincan Tercan Şehit Piyade Er Resul Bayraci İmam Hatip Ortaokulu müdürü Emrah Dağ olmuştur. Bilinmiş olduğu suretiyle hilafet çağrısını sık sık yineleyen Ankara Melike Hatun Camii İmamı Hatibi Halil Konakçı, basın ve toplumsal medyada yayılan bir videoda bayanları hedef alarak, ‘Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı şeklinde. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. ya asla mi kıskanmıyorsun lan?’ ifadelerini kullanmıştı.

“ÇOCUKLARIMIZI KİMLERE HANGİ KRİTERLERLE EMANET EDİLDİĞİNİN HESABININ SORULMASINA VESİLE OLMALI”

Bu skandal video sansasyon yaratmış, Konakçı hakkında, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana, kanunlara uymamaya teşvik ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlarını işlediği nedeni öne sürülerek Cumhuriyet Savcılığı’na kabahat duyurusunda bulunulmuştu. Tepkiler çığ şeklinde büyürken, Konakçı’nın sözlerinden değil, gelen tepkilerden rahatsız olan Emrah Dağ, toplumsal medya hesabından Konakçı’ya şu skandal sözlerle destek verdi: ‘Kim ne derse desin kardeşim, sokaklar et pazarıdır, iğrençtir, lanettir! Benim de özgürlüğüm var. Bu pislikleri görmek zorunda değilim. Bunun adı uygarlık değil, özgürlük değil. Çağdaş olmak, aydın olmak, uygar olmak değil! Benim de yetiştiğim bir anane ve inanç sistemim var! Bunlara bakıp köreltmek hele de zavallı yeni nesli bunlarla normalleştirmek zorunda değilim. Teşhirci sapık hanımefendilere, iğrençsiniz diyorum.’

Dağ’ın sözleri, onun fena bir eğitimci değil bununla beraber öğrencileri için çekince arz eden fena bir insan bulunduğunu ortaya koymuştur. Bir okul müdürünün ortaya koyduğu bu rezalet, onu bu makama getirenleri de bağlamalıdır. Okul müdürlerini, yandaşlık kriteriyle, neredeyse yalnız bıyık tipine bakarak yapmış olduğu tepeden inmeci atamalarla belirleyenler, bu skandalın ortağıdır. ‘Çocuklarımız, gençlerimiz kimlere emanet’ diye isyan ettiren bu vaka, evlatlarımızın kimlere hangi kriterlerle emanet edildiğinin hesabının sorulması için vesile olmalıdır.

“EMRAH DAĞ İLE İLGİLİ DERHAL SORUŞTURMA BAŞLATILMALI”

Neredeyse eleştiri içeren en küçük bir tweet hakkında bile yasal işlem meydana getirilen devletimizde, her fırsatta ezberden ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’ lafını kullananlar, bu geveze şeytanlara dikkatle bakmalıdır. Bu sapkın zihniyete haiz insanlara görünmez bir kalkan sağlamak yerine, devletin her kademesine liyakat ve toplumsal vicdan ile barışık adlar getirilerse, probleminin çözümüne büyük katkı sağlanacaktır. Eğitim-İş olarak, bu hadsiz tavrı takınan okul müdürü Emrah Dağ ile ilgili derhal soruşturma başlatılması icap ettiğinin altını çiziyoruz. Yeni bir cezasızlık örneğini asla ve asla kabul etmeyeceğimizi duyuru ediyoruz! Ne bu ülke ne bu ülkenin güzel evlatları sahipsizdir! Eğitim-İş vardır!”

Togo Cumhuriyeti Emrah Dağ Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.