e-Devlet’te abonelik işlemi icra eden ilk kurum belli oldu

TÜRKİYE’de e-Devlet Kapısı’na direkt entegre olarak abonelik sözleşme onayı sürecini işleten ilk telekom operatörü Türksat Kablo oldu.

Abone ol

Türksat AŞ’den meydana getirilen açıklamaya nazaran, Data Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) 26 Haziran 2021’de yayınladığı “Müracaat Sahibinin Kimliğinin Doğrulanma Süreci Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde belirtilen kimlik doğrulama ve sözleşme onaylama şekillerinden önde gelen e-Devlet Kapısı üstünden işlemlerin yapılması için yürütülen proje, 7 Temmuz’da devreye alınarak süreç uygulanmaya başlandı ve ilk sözleşme bu tarihte onaylandı.

Böylece Türkiye’de e-Devlet Kapısı’na direkt entegre olarak abonelik sözleşme onayı sürecini işleten ilk telekom operatörü Türksat Kablo oldu.

Projenin hayata geçirilmesiyle Türksat Kablo hizmetlerine dair sözleşmeler, e-Devlet Kapısı’na gizyazı dışı öteki yöntemlerle (web bankacılığı, mobil bankacılık, güvenli e-imza yada TCKK ile) giriş yapılarak onaylanabilecek.

Projeyle kağıt ortamında yürütülen abonelik sözleşme yönetimi ve ıslak imza süreçleri dijital ortama taşınarak, satın alan deneyimi iyileştirilecek, çevreye daha çok kıymet verilerek maliyetlerin düşürülmesi sağlanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.