Demirtaş’tan skandal sözler! Türkiye’ye ‘işgalci’ ithamında bulunmuş oldu!

Cezaevinde bulunan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenleyeceği sınır ötesi operasyona ilişkin skandal ifadeler kullandı.

Abone ol

Türkiye’den ‘işgalci’ olarak bahseden Demirtaş, ittifak ortaklarına davet yaparak “Operasyona karşı çıkın” dedi. Suriye’deki iç savaştan dahi Türkiye’yi görevli tutan Demirtaş, “Halkı düşünen ve demokrasiyi korumak için çaba sarfeden her kesim harbe karşı sesini cesurca yükseltmelidir. Kimler bu oyuna gelmeyecek ve cenk çığırtkanlarının kuyruğuna takılmayarak Türkiye’nin geleceğinde söz ve karar sahibi olacak, bunu hep beraber göreceğiz.” dedi.

Terör soruşturmaları kapsamında cezaevinde tutuklu bulunan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınırlarını korumak maksadıyla Suriye’nin kuzeyinde yer edinen terör unsurlarına yönelik başlatacağı ihtimaller içinde operasyonu hedef aldı.

Türkiye’ye ‘işgalci’ dedi
Türkiye’den ‘işgalci’ olarak bahseden Demirtaş, “İktidar, yeni bir askeri harekâtla Suriye’nin Kürt bölgelerindeki işgali genişletmeye hazırlanıyor.” dedi.

İttifak ortaklarına davet: Tutumunuz belirleyici olacak
İttifak ortaklarına da davet icra eden Demirtaş, “Burada, muhalefetin birlik halinde alacağı tutum belirleyici olacaktır. Esasen bazı karşıcılık liderlerinin, ihtimaller içinde Suriye harekâtına kuşkuyla yaklaştıklarını belirten açıklamaları oldu.” diye konuştu.

Operasyona ‘kanlı oyun’ deyip ittifaka resti çekti
Operasyonu ‘kanlı oyun’ olarak nitelendiren Demirtaş, muhalefete gözdağı vererek, “Kimler bu oyuna gelmeyecek ve cenk çığırtkanlarının kuyruğuna takılmayarak Türkiye’nin geleceğinde söz ve karar sahibi olacak, bunu hep beraber göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Suriye’deki iç savaşı da Türkiye’ye bağladı
İktidarın operasyonu Türkiye’yi korumak için çaba sarfetmek için değil, Kürtlerin ve Suriye halklarının iradesine müdahale için yapacağını öne devam eden Demirtaş, “Suriye’de iç savaşın büyümesinde AK Parti iktidarının büyük sorumluluğu var.” diyerek gene Türkiye’yi suçladı.

Muhalefete gözdağı: Sesinizi yükseltin
PKK’ya ‘terörist’ ve ‘katil’ denmesini hazmedemeyen Demirtaş, açıklamasının devamında, “Dünyanın tüm devletleri ve silahlı yapıları sütten çıkmış ak kaşık da sıra Kürtlere ve Şam yönetimine ulaşınca mi “terörist” ve “katil” oluyorlar? Türkiye tehdit altında olursa ve hakkaten başka hiçbir seçenek kalmamışsa silahlı güçler, ordular Türkiye’yi işgale kalkıyorsa tamam, hep beraber gövdemizi taşın altına koyalım.” dedi.

İttifak ortaklarına gene davet icra eden Demirtaş, “Halkı düşünen ve demokrasiyi korumak için çaba sarfeden her kesim harbe karşı sesini cesurca yükseltmelidir.” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.