Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği toplumsal konut projesinde 4 gruba kota ayrılacak

2,5 saat devam eden Kabine Toplantısı’nın peşinden açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dar gelirli vatandaşlara toplumsal konut müjdesi verdi. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesini başlatacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların kira öder benzer biçimde ev sahibi olacağını ve dev projede şehit yakınları, gaziler, emekliler ile yeni evlenecek çiftlere kota ayrılacağını söylemiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 175 bin vatandaşımızı ev sahibi yaptık. Ekonomik, güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri bulunmayan bir başarı ortaya koyduk. 100 bin toplumsal konut için çıktığımız çağrıya 10 katı talep aldık. Ülkemizin 81 şehrinde hız kesmeden toplu konut projelerini sürdürüyoruz. Şimdi de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacak yurttaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje bitmek suretiyle.

“KİRALARIN DÜŞMESİNİ SAĞLAYACAK”

Vatandaşımızı kira öder benzer biçimde ev sahibi yapacağız. İnşaat sektörünü canlandırıp, insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını sağlayacağız. Bu proje kiraların düşmesini de sağlayacak.

“DETAYLARI DUYURACAĞIZ”

Şehit yakınları, gazilere ve emeklilere hususi bir saptanca ayıracağız. Yeni evlenecek gençlerimiz de kota sahibi olacak. Hazırlıklar bitmek suretiyle gelecek günlerde detaylarını duyuracağız.”

Mesut Şahin

Toki Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.