Beyrut Limanı’ndaki patlamada ağır hasar gören tahıl silosu ortalama 2 yıl sonrasında kısmen yıkıldı

Lübnan‘da 2 yıl ilkin patlamanın meydana geldiği ve yüzlerce kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu Beyrut Limanı’nda bulunan ve geçtiğimiz günlerde yangın çıkan tahıl silosunun bir kısmı yıkıldı.

Lübnan‘ın başkenti Beyrut’ta bulunan ve iki yıl ilkin meydana gelen patlamada yüzlerce kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu Beyrut Limanı’ndaki tahıl silosunun bir kısmı kendiliğinden yıkıldı. Ortalama 1 aydır içinde bulunan tahıllar sebebiyle yangının devam etmiş olduğu silonun, şimal bloğunun çöktüğü aktarıldı. Vakada ölen ya da yaralanan olup olmadığı hakkında hemen hemen izahat yapılmazken, limanın tanıdığından geçen yol güvenlik sebebi öne sürülerek trafiğe kapatıldı.

Liman Silosu Genel Müdürü Assaad Haddad basına verdiği demeçte, her şeyin denetim altında bulunduğunu açıkladı.

Öte taraftan itfaiye ve Lübnan ordusu, 50 yaşlarında ve 48 metre yüksekliğinde olan dev silolarda çıkan yangına haftalardır müdahale ederken, hemen hemen yangını söndürememişti.

Ne olmuştu?

Beyrut Limanı’nda 4 Ağustos 2020’de patlayıcı maddelerin bulunmuş olduğu bir depoda yangın çıkmış, hemen sonra büyük bir patlama meydana gelmişti. Patlamada minimum 210 şahıs yaşamını yitirmiş, 6 bin 500 şahıs de yaralanmıştı. Patlama sonucu başkent Beyrut’ta oldukça sayıda bölgede büyük hasar meydana gelmişti.

(İHA)

Beyrut Limanı Lübnan Beyrut 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.