Babası sürpriz yapacaktı, acı haberi aldı! Pençe-Kilit harekatında şehit düşen astsubayla ilgili kahreden detay

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütünün açmış olduğu rahatsız etme ateşi sonucu ağır yaralanan Astsubay Çavuş Batuhan Şimşek, kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Şimşek’in şehadet haberi, bugün akşam saatlerinde askeri yetkililer tarafınca İzmir’in Bornova ilçesindeki baba ocağına verildi.

Şehit haberi alan yakınları ve mahalle sakinleri evlerine Türk bayrağı astı. Hakan ve Ayten çifti, Batuhan Şimşek’in acı haberiyle büyük üzüntü yaşadı. Bekar olan şehidin bir de kardeşi olduğu öğrenildi. Belediye ekiplerince şehit evine ikram araçları gönderildi ve taziye çadırı kuruldu. Acılı baba Hakan Şimşek askeri yetkililerle beraber taziyeleri kabul etti.

Otomobil aldığı oğluna sürpriz yapacaktı, şehit haberi geldi

Dayısı Selçuk Yüce, eniştesi Hakan Şimşek’in oğluna sürpriz yapacakken acı haberini aldığını ifade ederek, “Bugün ne yazık ki öğlen saatlerinde haberini aldık. Oldukça üzgünüz, ne diyeceğimizi de bilemiyoruz. Şehidimiz fazlaca iyi bir insandı, vatanına milletine fazlaca düşkün bir çocuktu, dini tüm biriydi. Çevresi tarafınca fazlaca sevilen biriydi. Babasının bugün bir sürprizi vardı ona, bir vasıta aldı kendisine, bugün öğlen telefonla aradı bilgisini vermek için, ulaşamadık. Ne yazık ki şehit olduğu haberini aldık” dedi.

Otomobil aldığı oğluna sürpriz yapacaktı, şehit haberi geldi

Selçuk Yüce, Batuhan Şimşek’in ailenin ikinci şehidi bulunduğunu da bildirdi. Yüce, 1995 senesinde amcaları Tekin Yüce’yu da aynı bölgede şehit verdiklerini söylemiş oldu. 1995 senesinde Osman Pamukoğlu komutasında yürütülen Ejder Operasyonunda bomba imha uzmanı olarak vazife icra eden Tekin Yüce’nun bölücü terör örgütünün açmış olduğu ateş sonucunda şehit bulunduğunu aktardı. Selçuk Yüce, “Bu ailemizin ikinci şehidi oldu. Yeri gelse burada üzülmeyeceğiz fakat, artık yürek bu dayanamıyor. Tamamımız için zor, vatan sağ olsun.” dedi.

Otomobil aldığı oğluna sürpriz yapacaktı, şehit haberi geldi

Şehit Batuhan Şimşek’in cenazesinin yarın düzenlenen askeri törenin arkasından Gaziemir 15 Temmuz Camisi’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının arkasından Kadifekale Hava Şehitliğine defnedileceği öğrenildi.

Otomobil aldığı oğluna sürpriz yapacaktı, şehit haberi geldi

Baba Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.