Ankapark tartışması alevlendi Melih Gökçek belge gösterdi Mansur Yavaş’ın siyasal yaşamı bitti

Ankapark’ın denetiminden yüzde 100 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görevli bulunduğunu gösteren belgeyi paylaşan eski başkan Melih Gökçek, “Eğer samimiyse siyasal yaşamı bitti” dedi Yavaş’ı istifaya çağırdı.

Abone ol

Başkent Ankara’da yer edinen ve davalık olan Ankapark tartışmaları bitmek bilmiyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak A Haber’de Memleket Meselesi programına konuk olan Melih Gökçek’ten iddialı bir çıkış geldi.

Katılmış olduğu canlı yayında Ankapark’ta yer edinen dinozorlarla ilgili izahat icra eden Gökçek basında yer edinen fiyatların doğru olmadığını belirtti. Gökçek Ankapark’ın toplam maliyeti için ise 1 milyar 350 bin lira rakamını verdi.

Katılmış olduğu canlı yayında iddialı açıklamalarda bulunan Gökçek, Mansur Yavaş’a canlı gösterim davetini yineledi. “Birazdan mühim belgeler paylaşacağım” diyen Gökçek, “Eğer samimiyse siyasal yaşamı bitti” ifadelerini kullandı.

Psikolojisi bozuk
Mansur Yavaş daha ilkin Melih Gökçek için ‘psikolojisi bozuk’ suçlamasında bulunmuştu. Gökçek de canlı yayında aynı iddiayı Yavaş için kullanarak, “Meral Akşener’le izahat yaparken mimiklerine dikkat edin, sıhhatli değil, psikolojisi bozuk” dedi. Gökçek ek olarak, “Birazcık sonrasında açıklayacağım belgelerle psikolojisi iyice bozulacak.” ifadelerini kullandı.

“İlk 8 ayda 1.5 milyon şahıs gelmişti”
Gökçek Ankapark eleştirilerine ilişkin de şunları söylemiş oldu: “Dünyada bunu genel anlamda {özel sektör} yapar. Onlar para kazanabilmek için bunu yapıyorlar benim gayem Ankara’ya para kazandırmaktı. Hedefim seneler içinde 10 milyon turiste.

8 ayda kapanana kadar 1.5 milyon şahıs geldi. İlk 10 günde 5.5 milyon şahıs geldi. Yılda 3 milyon şahıs gelmez miydi? İçeriye giren insanoğlu çılgına dönüyordu.

“Eski dinazorları yeniymiş şeklinde depolardan çıkardılar”
Yavaş, Akşener’i gezdirdi. O görüntülerde bir tek kafası kopmuş oyuncaklar var. Mustafa Kemal Atatürk Orman Çiftliğindeki çürümüş olarak gördüğünüz oyuncaklara ilişkin bugüne dek izahat yapmadım. Yavaş batsın, çıkamasın istediğim için açıklamadım. Benim aldığım dinozorlar değil bu gösterdikleri. Hayvanat bahçesinde dinozorlar vardı, bizim aldıklarımız değil eski oyuncaklar. O dinozorları biz eskidikleri için söktük ve depomuza koyduk. Bunlar benim aldığım dinozorlar değil.”

“Çalınanlardan yüzde 100 sen sorumlusun”
Gökçök konuşmasına şöyleki devam etti: Ankapark yüzde 100 Yavaş’ın denetimindeydi. Mansur Yavaş bu parklardan yüzde 100 mesuldür. Gösterdiğim belgede 12. madde de yer ediniyor. Çalınanlardan yüzde 100 sen sorumlusun. Sen amirsin burada. Eğer Fen İşleri Başkanı’na bu yetkiyi verdin o yapmadıysa o görevli. Her yerde çıkıp bizi buraya almıyorlar diyorsun. İşte görevli sensin. Bugün itibarıyla eğer bu programı izleyen var ise Yavaş taraftarı bile olsa ona hak vermeyecektir.”

“Kemal Bey gitmeyerek tepki koydu”
Yavaş, Akşener ile harap etmiş olduğu Ankapark’ı gezdi fakat Kemal Bey gitmeyerek tepki koydu. Kılıçdaroğlu beni haklı görüyor. Yavaş şerefiyle çekilme etmeli. Avrupa’da olsa böyle bir durum belediye başkanı görevinde kalabilir mi? İtiraf edip, derhal çekilme etmeli. Bu adamdan değil Cumhurbaşkanı, milletvekili bile olmaz. Cumhurbaşkanı olmak istiyor. Toplumsal medyada bunun için hesap açtırıp paylaşım yaptırıyorlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.