Ağrı haberi… Ağrı’da 300 konutun teslimine ağustos ayı içinde başlanacak

Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafınca Ağrı’da meydana getirilen 300 konutun ağustos ayı içinde teslim edilmeye başlanacağını bildirdi.

Milletvekili Çelebi, Ağrı merkez Yolugüzel mevkisinde TOKİ tarafınca meydana getirilen konutlarda araştırmalarda bulunarak yetkililerden informasyon aldı.

Çelebi, burada yapmış olduğu konuşmada, AK Parti hükümetleri olarak her insanın ev sahibi olması için son 20 yılda 1 milyonun üstünde toplu konut yaptıklarını ve vatandaşları ucuz fiyatlı ev sahibi yapmak için çaba gösterdiklerini söylemiş oldu.

Ağrı’da ortalama 2 senedir yapımı devam eden TOKİ konutlarının tamamlandığını belirten Çelebi, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonuyla hayata geçirilen ‘Yatay Mimariyle Yükselen Türkiye’ kapsamında meydana getirilen TOKİ konutlarımız Ağrı’mıza oldukça yakıştı. Kura çekilerek hak sahipleri belirlenmişti. Bugün buraya geldik ve TOKİ konutlarında araştırmalarda bulunduk. 206 tane 3+1, 94 tane de 2+1 olmak suretiyle toplam 300 konut ile proje kapsamında yer edinen birçok toplumsal donatı artık hazır halde. İnşallah ağustos ayı içinde hak sahiplerine teslim edilmeye başlanacak. Ağrılı hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ağrı’mıza bu şekilde güzel bir projenin kazandırılmasını elde eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak suretiyle Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve tüm yetkililere hemşerilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Milletvekili AK Parti Çelebi Ağrı Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.