4 ilde peş peşe korkutan orman yangın! 3 ilden sevindiren haber geldi

Mersin, Hatay, Burdur ve İzmir illerinde eş zamanlı çıkan yangınlara havadan ve karadan müdahale edildi. İzmir, Mersin ve Hatay’dan sevindiren haber geldi. Bölgede çıkan yangınlar denetim altına alınırken, soğutma emekleri devam ediyor. Burdur’da çıkan yangında ise söndürme emekleri hala devam ediyor.

Abone ol

İzmir, Hatay, Mersin  ve Burdur illerinde eş zamanlı yangın çıktı. Çıkan yangınlara takımlar havadan ve karadan müdahale etti. Meydana getirilen emekler sonucunda İzmir, Mersin ve Hatay’daki yangınlar denetim altına alındı. Burdur’daki yangında ise söndürme emekleri devam ediyor. 

Mersin’de orman yangını denetim altına alındı
Edinilen bilgiye nazaran,Mersin’in Anamur ilçesine bağlı Bozdoğan ile Çarıklı mahalleleri içinde Azıtepesi eteklerindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Haber alınmasıyla beraber yangına 15 dakika içinde 2 tayyare, 5 helikopter ve 20 arazöz ile müdahalede bulunulmuş oldu.  Ara sıra rüzgarın da etkili olduğu bölgedeki yangın ekiplerin uzun uğraşları sonucu denetim altına alındı. Bölgede soğutma emekleri ise devam ediyor.

Hatay’da çıkan yangın denetim altına alındı
Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki makilik alanda çıkan yangın denetim altına alındı.

Alınan bilgiye nazaran, Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki makilik alandan alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üstüne bölgeye Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 söndürme helikopteri, 4 arazöz ve personel sevk edildi. Ekiplerin, havadan ve karadan müdahalesi sonrasında yangın denetim altına alındı.

Bölgede soğutma emekleri devam ediyor.

İzmir’de serada çıkan yangın, ormana sıçradı: Denetim altına alındı
 İzmir’in Menderes ilçesinde seraların olduğu bölgede çıkan yangına 8 dakikada müdahale edildi. Yangın ortalama 1,5 saatte denetim altına alındı.

Yangın, 14.23’te İzmir’in Menderes ilçesi Çamönü mevkiinde bulunan seralarda çıktı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 16 arazöz, 3 su tankeri, 3 helikopter ve 2 tayyare 8 dakikada bölgeye sevk edilerek müdahale başlatıldı. Yangın, fazlaca eleştiri bir noktada saat 15.46 itibariyle denetim altına alındı. Bu sayede binlerce hektarlık alan yanmaktan kurtarıldı.

Burdur’da orman yangını: Söndürme emekleri devam ediyor…
Burdur’un Nahiye ilçesine bağlı Çobanpınarı köyünde orman yangını çıktı. Nahiye’ın Çobanpınar köyü Narağacı mevkinde saat 16.30 sıralarında bilinmeyen nedenle orman yangını başladı. Nahiye Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra, bölgeye iş makineleri, arazözler sevk edildi. Yangına ek olarak tayyare ve helikopterlerle müdahale ediliyor. Rüzgar sebebiyle yangın söndürme emekleri güçlükle yürütülüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.